Podsumowanie ostatniego roku działalności TMT:
I. Dnia 20 maja ubiegłego roku TMT włączyło się w organizację Majówki dla Matki, głównymi organizatorami była rodzina p. Stanisławczyków przy współpracy Domu Kultury w Tuchowie.
II. W dniach 25 i 26 czerwca odbyły się uroczystości jubileuszowe XX-lecia TMT oraz 22 lat powstania Tuchowskich Wieści i otwarcia wystawy poświęconej działalności obu „instytucji”.
III. W lipcu ubiegłego roku TMT podjęło współpracę z redaktorem Janem Stępniem z Radia Kraków, co zaowocowało przeprowadzeniem kilku nagrań i kontynuacją tej wspólnej działalności.
IV. Również w wakacje do Tuchowa przyjechał dr Andrzej Prinke z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, poszukując śladów pobytu w okolicach Tuchowa prof. Kostrzewskiego. Wszelkiej pomocy w tych poszukiwaniach, udzielili mu panowie: G. Stanisławczyk, J. Kozioł i T. Wantuch.
V. W połowie września nasze miasto odwiedziła p. Anna Stachoń z rodziny Rozwadowskich i Theodorowiczów, dawnych właścicieli Tuchowa. Przewodniczący Zarządu TMT zorganizował cały program zwiedzania miejsc związanych z historią tej rodziny i oprowadzaniem gościa.
VI. Dnia 19 października przy pięknej pogodzie odbył się V Rajd im. Tadeusza Wantuch, tym razem zorganizowany na terenie Elsowa w Burzynie, przy udziale p. dr Krystyny Płońskiej – uczestniczki tajnych kompletów. Komandorem rajdu był p. Józef Kozioł, a pomocy udzieliła też p. Stanisława Burza. W rajdzie brała również udział Młodzieżowa Rada Gminy oraz Młodzieżowy Klub TMT.
VII. Przed Świętem Zmarłych rozpoczęliśmy kwestę na ratowanie nagrobków starego cmentarza w Tuchowie. W zbiórce uczestniczyło 12 osób z TMT, zbierających do puszek kwestarskich, oraz sprzedając cegiełki i foldery z historią starego cmentarza w Tuchowie.
VIII. W listopadzie otrzymaliśmy list od Towarzystwa Miłośników Ziemi Muszyńskiej w sprawie nawiązania współpracy z Towarzystwem Miłośników Tuchowa. Odpowiedzieliśmy pozytywnie na chęć tej współpracy, którą mamy zamiar podjąć na wiosnę i nawiązać kontakt.
IX. Na początku grudnia doszło do kolejnej wizyty redaktora Jana Stępnia z Radia Kraków, co skutkowało nagraniem kolejnych wywiadów dla audycji Pejzaże regionalne w Radiu Kraków.
X. W przededniu Wigilii dotarła do nas wiadomość o śmierci pana Pawła Rozwadowskiego seniora rodu z gałęzi tuchowskiej, który był też członkiem TMT. W związku z tym została zamówiona w kościele parafialnym msza św. od Towarzystwa, która została odprawiona w dniu 31.01.2013 roku.
XI. Przed końcem ubiegłego roku została całkowicie rozliczona zbiórka środków na odnowienie starego cmentarza. Ostateczne wyniki kwesty przeprowadzonej w 2012 roku, to kwota: 2724,31 zł.
XII. Dokładnie 22 stycznia w rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego z inicjatywy Prezesa, odbyła się akcja palenia zniczy dla powstańców przy udziale i pomocy Młodzieżowego Klubu TMT.
XIII. Dnia 1 lutego odbył się kolejny „Wieczór z gawędą o Tuchowie” – tym razem gościem specjalnym był tuchowianin, pan dr Michał Galas, który opowiadał o historii i losach tuchowskich Żydów.
XIV. Od początku tego roku TMT nadal promowało nasze miasto poprzez audycje w kilku lokalnych stacjach radiowych oraz przez publikacje w Tuchowskich Wieściach. Dowodem na to są sygnały, które otrzymujemy od naszych czytelników nawet z dalekiego Nowego Jorku, Denver i Florydy.
XV. Na dzień 26 kwietnia br. zaplanowano na skwerze przy ulicy Daszyńskiego uroczystość sadzenia Katyńskiego Dębu Pamięci dla pułkownika Jana Władysława Rozwadowskiego. Był to wybitny oficer i żołnierz II RP, postać niezwykła i bardzo mocno związana z naszym miastem.